Menu

Dwa rodzaje druku w 2015 roku

12 września 2015 - Ciekawostki, Rodzaje druku
Dwa rodzaje druku w 2015 roku

Popularność druku możemy zawdzięczać cenie oraz szybkości, a co najważniejsze prostocie w budowie i obsługiwaniu obecnych drukarek. Mało osób wie, że nie istnieje tylko jedna technika druku, lecz jest ich kilka. Dziś porozmawiamy o nich trochę profesjonalniej niż inne serwisy o drukarkach.

Główne marki, główni innowatorzy?

Rynek drukarek nie wygląda tak jak rynek smartfonów. Nie jest on również taki duży dlatego też mało firm takie jak na przykład Apple troszczy się o taką niszę. Jak możecie się domyśleć mały rynek = brak nowej konkurencji. Dlatego też pragnąłbym zauważyć, że główny marki w tym HP i Canon sprzedające drukarki uczestniczyło w ich sprzedaży i rozwoju już od lat 70-siątych czyli od czasu gdy zaczęły się po prostu rozwijać. Dla przykładu HP to firma, która jako pierwsza na świecie wprowadziła osobiste drukarki na komputery osobiste. Był to prawdziwy przełom.

Druk cyfrowy, a atramentowy?

Druk cyfrowy to droższy odpowiednich wielu technik drukarskich. Jedno zaś można o nim powiedzieć – jest po prostu najlepszy. Rzadko kiedy możemy znaleźć lepszy w innej drukarce. Dlatego też sam tusz jest o wiele droższy. Drukarka cyfrowa jest również szybsza od atramentowej, a co za tym idzie bardziej efektywna. Druk atramentowy to tańszy odpowiednik druku. Drukarka wykonana w tej technice jest tańsza tak samo jak same zamienniki, których jest po prostu więcej i są tańsze w wytworzeniu. Tutaj jednak jakość nie jest taka dobra jak w przypadku drukarki laserowej. Obydwa egzemplarze powstały w latach 70-siątych. Co ja bym wybrał? Z pewnością jeśli operowałbym małą gotówką to chciałbym po prostu zaoszczędzić tym samym nie próbowałbym kupować drukarki laserowej. Drukarka atramentowa w tym momencie będzie najlepsza. Drukarka laserowa przeznaczona jest aktualnie do wymagających oraz dużych firm, które stawiają na doskonałą jakość oraz oczywiście szybkość pracy.

5 thoughts on “Dwa rodzaje druku w 2015 roku

źiarno prawdy

Co do tej innowacji to bym się wstrzymał …

dobrze

Dobrze gadasz! Ja mam drukarkę z HP 😉

    pawel

    Ooo ja też jaki model? 😛

drukarz

Druk laserowy już nie jest taki aż drogi … maksymalnie różnica jest przy zamiennikach w cenie 😉

mam

Mam jeszcze w domu atramentową, jak myślicie zmieniać ją? 😛

Dodaj komentarz