Menu

Temat bloga – wizytówki

12 września 2015 - Ogolne
Temat bloga – wizytówki

Zastanawiając się nad znaczeniem wizytówki, warto się zastanowić nad tym, czy i kiedy nam była potrzebna czyjaś wizytówka. Przecież każdy kiedyś z czyjejś wizytówki musiał skorzystać, czy skorzystał. To bardzo oczywiste, proste. Różne rzeczy są w życiu potrzebne, z różnych się korzysta i dlatego właśnie warto zdawać sobie sprawę z tego, że różnie też ludzie reagują na wizytówki.

My jednak o tym bardzo często zapominamy. Wręczając komuś wizytówkę zachęcamy go do skorzystania z naszych usług. Oferujemy mu naszą pracę, oferujemy nasz towar, zależnie od tego czym się zajmujemy to oferujemy mu coś, czym się zajmujemy i na czym się znamy. Tutaj wchodzi nasz blog na którym za niedługo będę pisać o rodzaju, modach oraz stylu w jakim nasze wizytówki powinny powstać!

Dlatego też warto, żeby nasza wizytówka kojarzyła się klientom. Nie tylko kojarzyła się dobrze ale również merytorycznie. Jeżeli chodzi o te konotacje wizytówki Warszawa już dawno dostrzegła ich znaczenie. Dlatego też wypracowano różne metody ich wręczania. Chodzi o to, żeby nie było to tylko wręczenie, podanie wizytówki do ręki, ale przede wszystkim, żeby było to takie wręczenie, które zrodzi powiązania, zrodzi skojarzenia. Dzięki temu, gdy za jakiś czas klient znajdzie tę naszą wizytówkę, to od razu będzie wiedział, z kim ona się wiąże, kogo ona dotyczy i co za nią dalej stoi. Taka wiedza, taka pewność i oczywiście, pozytywne nastawienie, które powinno się od razu za tą wizytówką pojawić, spowodują, że klient ponownie rozważy naszą ofertę. Klient ponownie zastanowi się, czy by z niej nie skorzystać.

Oczywiście, ważne tu również żeby wizytówka była ładna po prostu. To zadanie dla grafika, ale i drukarnia powinna się zmobilizować, żeby przygotować nam ładną i estetyczna wizytówkę, która przyniesie nam korzyści. Jeżeli tusz się będzie rozcierać, w jakiś sposób wizytówka nie będzie idealna, doskonała, to na pewno takie też wrażenie zrobi na kliencie i automatycznie sprawi, że nie będzie dobrze jej kojarzył.

5 thoughts on “Temat bloga – wizytówki

ewcia

Dobry wpis, ale za krótko jak dla mnie xd

oczywiście

Oczywiście, że wizytówka jest ważnym elementem w firmie!

igor

Kolejny wpis, który mi się podoba!

Dodaj komentarz